FacebookWeb Site
In2Steam - Logo
 
 
 
Jak promować uczenie się metodą STE(A)M wśród uczniów szkół podstawowych?
Jak tworzyć multidyscyplinarne programy nauczania oparte na zdobywaniu kluczowych kompetencji XXI wieku?
 

"IN2STEAM: Inspiring Next Generation of Girls through Inclusive STE(A)M Learning in Primary Education" to trzyletni projekt Erasmus+ KA201 skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego celem jest promowanie innowacyjnych i włączających płeć metod edukacyjnych, które integrują naukę STE(A)M (zastosowanie zasad sztuki i projektowania w edukacji techniczno-naukowej) w szczególności wśród uczennic, zmniejszając tym samym różnice w dostępie do kariery naukowej ze względu na płeć.

Image

Prowadzone działania

 

Od grudnia 2021 r. do marca 2022 r. w fazie pilotażowej IN2STE(A)M wzięło udział ponad 830 uczniów i około 70 nauczycieli ze szkół podstawowych we Włoszech, Portugalii, na Cyprze, w Polsce, Turcji i Grecji. Działania były realizowane w ramach IN2STE(A)M Labs, czyli nowych przestrzeni laboratoryjnych, które zastępują tradycyjną lekcję i pozwalają uczniom uczyć się niezależnie i wspólnie, w grupach. Dzięki serii działań badawczych, opartych na eksperymentowaniu i analizie problemów, uczniowie mieli okazję poznać STE(A)M poprzez zastosowanie metody naukowej i wiedzy z różnych dziedzin. Większość działań koncentrowała się na zintegrowanym i łączonym rozwoju umiejętności matematycznych, technologicznych i cyfrowych, społecznych i relacyjnych oraz artystycznych, by zwiększyć możliwości adaptacji podejścia STE(A)M w szkołach podstawowych. W Laboratoriach IN2STE(A)M wzięło udział 18 profesjonalistek STE(A)M, w tym pedagogów, badaczy i inżynierów, którzy wdrożyli szereg działań z wykorzystaniem innowacyjnych metodologii, takich jak kodowanie, robotyka edukacyjna, majsterkowanie, myślenie projektowe, myślenie kreatywne, myślenie krytyczne. Wyniki uzyskane podczas laboratoriów zostały podsumowane w "Raporcie o wpływie IN2STE(A)M", w którym podkreślono również poprawę umiejętności poznawczych i społeczno-emocjonalnych uczniów po ich udziale w laboratoriach IN2STE(A)M.

In2Steam Labs
In2Steam Labs
In2Steam Labs

Pobierz raport o wpływie projektu:

https://in2steam.eu/outputs/
In2Steam Labs

Sprawdź platformę internetową IN2STE(A)M!

Znajdziesz tam niesamowite zajęcia STE(A)M dla swoich uczniów:

https://in2steam.erasmus.site/

Osiągnięte kamienie milowe

 

Partnerzy projektu IN2STE(A)M pracują nad "Europejską kartą edukacji STE(A)M" - dokumentem, który będzie zawierał szereg wskazówek i zaleceń dotyczących włączania dyscyplin STE(A)M do szkolnych programów nauczania, zapewniając multidyscyplinarne i włączające podejście dla wszystkich uczniów. W związku z tym 13 kwietnia 2022 r. w obecności ponad 50 nauczycieli i specjalistów STE(A)M z 6 krajów partnerstwa odbyło się webinarium, podczas którego dyskutowano na temat: edukacji STE(A)M w szkołach podstawowych, polityki i dobrych praktyk na rzecz podejścia włączającego i opartego na płci w STE(A)M, kluczowych kompetencji nauczycieli w STE(A)M, oceny i monitorowania kompetencji w STE(A)M. Debata wykazała, że edukacja w zakresie STE(A)M jest istotna dla poprawy kompetencji przekrojowych uczniów. Jednocześnie należy zrewidować szkolne programy nauczania, tak by nie opierały się już na osiąganiu wyników i konkretnych celów dydaktycznych. Wręcz przeciwnie, należy dążyć do osiągnięcia zestawu umiejętności, międzysektorowych i dających się łatwo wykorzystać w różnych dyscyplinach i kontekstach.

Pobierz Europejską Kartę:

https://in2steam.eu/outputs/

Przyszłe działania

 

4 czerwca odbędzie się "Międzynarodowy Dzień Nauki" z udziałem międzynarodowych uczestników z Włoch, Portugalii, Cypru, Polski, Turcji i Grecji. Wydarzenie to będzie stanowiło wyjątkową okazję do refleksji nad obecnymi i przyszłymi wyzwaniami w edukacji STE(A)M oraz do rozpowszechnienia wyników projektu. Ponadto, we wszystkich krajach zorganizowanych zostanie kilka debat i konferencji, które będą stanowiły kontynuację rezultatów zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym/krajowym.

Chcesz wziąć udział? Zajrzyj na stronę

News&Event

Bądź na bieżąco

Odwiedź naszą stronę internetową:

in2steam.eu
 

Śledź nas
i dziel się swoimi pomysłami!

Facebook
 

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie, skontaktuj się z:

e.stefanska@danmar-computers.com.pl

Partners

 

Coordinator
CESIE

Palermo, Italy - www.cesie.org


DANMAR COMPUTERS
Rzeszów, Poland - www.danmar-computers.com.pl


INOVA+
Porto, Portugal - www.inova.business


FOUR ELEMENTS
Athens, Greece - www.4-elements.org

 

CARDET
Lykavitou, Egkomi, Cyprus - www.cardet.org


DOĞA SCHOOL
Istanbul, Turkey - www.dogakoleji.k12.tr

partners
Erasmus plus

Wsparcie Komisji Europejskiej dla produkcji tej publikacji nie stanowi poparcia dla treści, które odzwierciedlają jedynie poglądy autorów, a Komisja nie może zostać pociagnięta do odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji w niej zawartych.

FacebookWeb Site

© IN2STEAM – Ref. n. 2019-1-IT02-KA201-063173

 

View web version

 

You have received this e-mail at [Email] because you are subscribed to CESIE newsletter.
We recently updated our Privacy Policy.
Renew your consent to data collection here.
If you do not want to receive our newsletters anymore, please click here to unsubscribe.